Hubert2

Hubert Roszkiewicz


Jest trenerem od 12 lat. Swoją karierę sportową zaczynał jako zawodnik Gwardii Warszawa, osiągając wiele sukcesów i zdobywając medale mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym. Przez 3 lata trenował również sumo, sięgając trzykrotnie po puchar Polski seniorów i czterokrotnie po tytuł mistrza Polski. W 2000r. zdobył brązowym medalem w drużynowym pucharze Europy na Węgrzech.

W 2001 roku wyjechał na stypendium sportowe do USA . Tam dwukrotnie (2004,2005) zdobył dla uniwersytetu tytuł drużynowego mistrza Ameryki w zapasach, w wersji NJCAA i NAIA. Za te osiągnięcia został odznaczony przez Polski Związek Zapaśniczy Kapitułą Złotego Honorowego Pierścienia Olimpijskiego.

MMA Piaseczno, MMA RoszkiewiczW 2006 roku, po zakończeniu kariery zapaśniczej trenował zawodników MMA do walk , co pozwoliło mu na zdobycie doświadczenia. Uczestniczył w treningach w Chicago, sparował z najlepszymi.

Obecnie udziela wielu indywidualnych lekcji zapasów w stylu wolny i klasycznym, łącząc je z treningami siłowo- wytrzymałościowymi, dzięki jego zawodnicy osiągają jeszcze lepsze rezultaty.

Prywatnie, od kilku lat, uprawia z wielką pasją bieganie. Startował w wielu biegach ulicznych, przełajowych, półmaratonach i maratonach.