robert1

Robert Roszkiewicz


Robert rozpoczął przygodę ze sportem jako 14 letni chłopiec. Od 1994 r. zaczął trenować zapasy w stylu wolnym. W 1997 r. po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza Polski juniorów. W 1998 roku powtórzył ten sukces, co pozwoliło mu zakwalifikować się do kadry narodowej i wyjazd na mistrzostwa świata do Las Vegas. Mistrzostwa zakończył w pierwszej dziesiątce juniorów na świecie.
Krótka przygoda z nową sztuką walki zaowocowała w 2000 roku brązowym medalem na mistrzostwach Polski i brązowym medalem na pucharze Europy na Węgrzech.

 

W 2001 roku wyjechał na stypendium do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył dwa uniwersytety – NorthWest College i Lindenwood University, jednocześnie zdobywając wiele tytułów mistrzowskich w zapasach.

Trzykrotnie zdobył tytuł ALL American (2002, 2004, 2005) i tym samym został wpisany do księgi najlepszych zapaśników uniwersyteckich.

W 2004 r. dla NorthWest College wywalczył tytuł drużynowego mistrza Stanów Zjednoczonych w zapasach, w wersji NJCAA. W tym samym roku wywalczył w wadze ciężkiej indywidualny tytuł mistrzowski. Za te osiągnięcia został odznaczony przez Polski Związek Zapaśniczy Kapitułą Złotego Honorowego Pierścienia Olimpijskiego.

pudzianRok później, w 2005 roku, w barwach Lindenwood Uniwersity wywalczył tytuł drużynowego mistrza USA, w wersji NAIA.

W 2006 roku, po zakończeniu kariery zapaśniczej trenował zawodników MMA do walk , co pozwoliło mu na zdobycie doświadczenia. Uczestniczył w treningach w Chicago, sparował z najlepszymi.

W 2009 r. trenował elementy techniki zapaśniczej z Mariuszem Pudzianowskim przygotowując go do walk MMA.

Prywatnie, od kilku lat, uprawia z wielką pasją bieganie. Startował w wielu biegach ulicznych, przełajowych, półmaratnach i maratonach. Wciąż aktywnie trenuje i przygotowuje zawodników zarówno pod kątem wytrzymałościowym, jak i technicznym.